Pokud chcete pokračovat, musíte být zaregistrováni a přihlášeni
PŘIHLÁSIT
REGISTROVAT
Přihlášení k Vašemu účtu
PŘIHLÁSIT

Nepovšimnutá krása

Autor: Dita Breberova Rubrika: Svět kolem nás Publikováno: 
03. 06. 2018
Profil autora »

        Nedávno jsem viděla video se skladbou Frederica Chopina - Spring Waltz. Byla v něm jarní probouzející se příroda a na mě to hodně zapůsobilo. Zpomalené záběry kvetení rostlin a stromů byly doslova fascinující.

       Byly v tom krása, harmonie, zrození, nové začátky, koloběh života, svoboda a našla by se spousta dalšího.Taky mi to připomnělo, jak se často za něčím honíme a přestáváme tohle všechno vnímat. Jak zbytečně trávíme svůj čas nesmyslnými činnostmi a starostmi. Jak se utápíme v myšlenkách na to, co se stalo nebo na budoucnost a TADY a TEĎ tak přestává existovat.

        A proto mám pro všechny výzvu. Pojďme si vědomě všímat krásy, která nás obklopuje. Nenechme se zahltit negativními zprávami, které se valí z médií. Užívejme si svého bytí. Rostliny ani zvířata s nikým nesoutěží, netíží je ego, které našeptává, aby se za něčím hnaly. Tráva neřeší, jestli je vedlejší trs větší, květiny neřeší, která má hezčí květ. Ptáci se nepředhánějí, který lépe zazpívá. Vypočítavost a osobní prospěch tu nemají své místo. Příroda tu jen je a my máme tu příjemnou možnost všímat si všeho kolem nás.

        Když se naladíme na tyto věci, budeme šťastnější. Budeme vnímat krásu a její střípky budou ulpívat v duši a vyživovat ji.

Děkujeme za Váš komentář.
Bude zveřejněn ihned po schválení správcem portálu.

Rozumím
Zavřít